Friday, 2 May 2014

Opravdu pole dance bolí ?

      Odpovědí na položenou otázkou je: ANO !! Ale u kterého sportu člověk aspoň trošku netrpí ? :)

      Není sport, u kterého by aspoň trošku něco nebolelo. Ať už jsou to nohy, ruce, břicho, záda, prsty, boky, zadek atd... Snad jediným sportem, kde člověka opravdu nic nebolí je tzv. gaučing. Ten předpokládám občas provozuje každý z nás.

      A teď: Co tedy při pole dance opravdu bolí ? Tak to vezmu od začátku. Na začátku prvních pokusů o seznámení se s tyčí a následné její užívání bolí nárty a stehna. To jsou bebíčka, kterým říkáme modřiny, moncly, modráky. Na nártech se objevují od šplhání na tyči a na stehnech se objevují po sezení na tyči. Občas se stane, že na stehnech od sezení a sjíždění tyče v sedě, se objeví i nějaká spáleninka. Pak se stehna zbarvují do různých odstínů modré, fialové a nahnědlé i při dalších prvcích, jako Cross Ankle Release, Superman, Hip Hold, Jade a dalších variací a dalších prvků.

Dalším místem na nožkách, které bolí, jsou podkolenní jamky. To například bolí při kolenovém šplhu, při prvku Cupid nebo při prvku Flying Cupid (také zvaném Star), Brass Monkey a další..

      Přesuneme se výše. Dalšími namáhanými končetinami jsou ruce. Podpaží často funguje jako "zarážka". Například při prvku Ornament nebo Medvídek. Pak jsou tu loketní jamky. To zase bolí při dělání prvku Peter Pan. A když to podjede, tak máme modřinku i na vnitřní straně paže. Pak nám zůstává občas namožené zápěstí, nějaké ty modřinky po otočkách a lítačkách na straně radia (kost vřetenní) popřípadě na straně ulny (kosti loketní).

Občas se nevyhneme vedlejším "efektům" i na dlaních. Takové mozoly a puchýřky nejsou žádnou výjimkou.

      V Pole Dance se také hodně využívá držení na tyči bokem, bříškem nebo bokem ze zadní strany. To pak bolí mnohem méně, než výše popsané. Proto to tolik nevytahuji.

      Samozřejmě, každý máme práh bolesti jinde. Ale modřinky se prostě objeví. Pak nezbývá, než jen mazat Voltarenem, Heparingelem a podobnými mastmi/gely, aby se vytvořené modřiny"rozešly" a nadále nás nedělaly krásnými. To je pak často problémem v létě. Já sice moc sukně nenosím, nebo spíše vůbec, ale když si vezmu kraťasy, použiju na modřiny raději make-up, aby to nebylo tak do očí bijící :-D


                                          Jako malá ukázka. "dobitá noha a ruka" :-)

             


  

a tady jsou bebíčka ze srpna 2014


                                                                   

      I přes tu bolest je to krásný sport, bolí to, ale ne napořád :) Tělo si za uričtou dobu zvykne, a pak už to vůbec nebolí. Nebo pokud bolí, tak už ne tak intenzivně, jako na začátku. Zde platí pravidlo, že čím více se tělo obije, tím méně to pak bolí.


3 comments:

Anonymous said...

Super polibky od tyče :)

Anonymous said...

Gaučing bolí taky, když se přeležíš na jedné straně víc než na jiné :D Takže vlastně bezbolestný sport existuje jen pro ty, co sportují pravidelně :D

Mya Murphy said...

Loveely blog you have