Monday, 29 February 2016

Klouže vám tyč ? Oblečte ji !

      Určitě jsou mezi námi tací, kterým se hodně potí ruce a žádný grip ani magnézko pořádně a dlouhodobě nezabírá.. Je tu pár možností, jak si pomoci již od základů, a to začít od tyče. Že je to divné ? Jo, je to zvláštní, ale za poslední roky si tyčomilci pomohli i jinak, a vy si můžete vybrat pro vás nejlepší variantu :)

      1. Můžete si pořídit přímo tyč se silikonovým povrchem od výrobce X-Pole. Tyč je sice jen ve dvou barvách, a to v růžové nebo černé, ale pro neutralitu je černá fajn :) Nicméně povrch je silikon, který je "nalisován" na pochromovanou tyč. Díky tomu získáváte lepší pevnost v úchopu a také na této tyči můžete cvičit v oblečení. Silikonku můžete koupit jak ve variantě "sport" (statika) tak i "xpert" (spin&statika).

Silikonová tyč X-Pole typ xpert

      2. Silikonová omotávka například GRIP WRAP od firmy StuntGrip. Grip wrap je široká silikonová omotávka, kterou můžete umístit na jakýkoli povrch tyče. Primárně je určená pro průměr tyče 45mm, samozřemě, když budete omotávat tyč s průměrem 40mm, budete mít omotanou větší část tyče :) Výrobce upozorňuje, že jejich grip wrap není určen pro bezpečnější trénink. (cena od 45$ bez poštovného)
Silikonová omotávka Grip Wrap


      3. Silikonový návlek na tyč. Já bych to asi výstižněji nazvala jako "šprcka na tyč" :-D je to prostě silikonová roura, kterou nasadíte na svou tyč, a tak se z vaší "obyčejné" tyče stane něco jako "chinese pole". Díky tomuto "oblečku" můžete cvičit na své tyči ve svém oblečení, dělat triky, které byste s gripem nebo magnézkem nezvládli. A až vás to přestane bavit, můžete silikonový obleček z tyče sundat a mít tak zase svou tyč s origoš povrchem. Silikonový obleček můžete zakoupit z USA od firmy PoleSleeves. Standarně můžete zakoupit v černé barvě, ale na dotaz se lze domluvit i na jinou barvu. (cena od 175$ bez poštovného)

Silikonový Pole Sleeve


Pokud se vám nechce investovat do nové tyče nebo silikonového obalu, můžete vyzkoušet omotat svou tyč omotávkou na tenisové rakety nebo omotávkami na řídítka jízdního kola. Také to není špatná varianta a určitě ušetříte tisíce korun za něco, co vám nemusí vyhovovat.


Pozn. Kvůli pocení jsem si jednou omotala tyčku latexovým pruhem na pilates (taková dlouhá široká guma, vyrábí se ve více tloušťkách), a musím říct, že i když to mělo svoje mouchy, nebylo cvičení na úchopy tak špatné. Použila jsem latexový pruh, jak se prodávaly v tubách v Lidlu a použila jsem ten nejtenčí, protože ho skoro nepoužívám. Používám tuto metodu častěji a tento způsob "úpravy" povrchu na nějakou chvíli vydrží. Omotávám jako obvaz a podkládám rožek pod silikon a drží to dobře. Používám hlavně na úchopy. Navíc, když to dobře omotáte, "hrbolky" nebo přehyby jsou minimální. Chce to hlavně dlouhý pruh a vědět, jak vysoko a nízko to chcete mít a podle toho omotáváte hustěji nebo řídce. Na fotce je vidět, že to nemám zrovna "úhledně" omotané, ale stačí to.

můj home-made silicone bandage


No comments: