Wednesday, 29 March 2017

Yoga wheel

      Už je to nějaký ten pátek, co jsem nenapsala článek. Dnes vám popíšu druh yógy, kterému jsem tak nějak propadla :-) Dnes budu psát o Yoga Wheel

      Yoga wheel je cvičení s pomůckou, kterou můžete nalézt pod názvem yoga wheel, neboli yoga kolo/yoga kruh. Wheelů je několik druhů, materiálů, ale pro nás nejběžněji dostupným je wheel o průměru cca 32cm. Můžete ale také najít kruh nejen z plastu, ale také ze dřeva s různými povrchovými úpravami - nejčastěji pěna eva nebo korek.

      K čemu je to dobré ? Cvičení s yoga wheelem uvolňuje hrudní páteř, která je hodně namáhána. Celkově přispívá k uvolnění zatuhlosti v zádech, hrudníku, ramenních a kyčelních kloubech. S yoga wheelem můžete zkoušet různé variace stojek, pomoci si s ním při odrazu, také s ním můžete zkoušet různé mosty, ale také protáhnout nohy a jako podpůrná pomůcka poslouží i při některých klasických asánách. Každopádně wheel perfektně pomůže při práci s vnitřním stabilizačním systémem.

      Kam si jít tento druh yógy vyzkoušet ? V naší malé zemičce je tento druh cvičení zatím ještě v plenkách, ale dle názvu naleznete určitě nějaké odkazy na workshopy nebo už i přímo lekce. 

Yoga wheel má ukázka zde.No comments: