Monday, 10 August 2015

Přípravy na festival a žádný volný čas..

      Tak už máme pokročilou hodinu.. V posledních týdnech jsem byla poměrně zavalená prací.. Více než samotnému pole dance jsem věnovala spoustu času přípravám festivalu Keltská noc, který spolupořádám. S pole dance to opravdu nemá nic společného.. ale co my víme ? Kdyby Keltové znali tento sport, určitě by přežil dodnes :)

      Minulý rok jsme našim návštěvníkům a fanouškům připravili malé zpříjemnění v podobě dvou pole dancových vystoupení. V pátek vystoupily majitelky Circus! Dance studio Eva Glogarová & Eva Pernická s malou Natálkou Pernickou a v sobotu si pak střihla naprosto krásné sólo na spinové tyči Michaela Koudelková z Apokalips pole dance studia.
Obě vystoupení měla veliký úspěch, ale… Ano, na naše publikum to bylo asi příliš. Později se k programu a těmto vsuvkám začaly snášet různorodé ohlasy.
Někteří to odsuzovali, že to "není keltské a nemá to na Keltské noci co dělat", jiní zase říkali, že to byla zajímavá vsuvka.. Já jsem byla s výkony a s celkovými vystoupeními naprosto spokojená a musím říct, že ze svého pohledu nyní vím, že opravdu není jednoduché uspokojit "chutě" všech. Nicméně myslím, že mohu mluvit za celý tým pořadatelů, že se nám PD vystoupení obou zástupců nad míru líbilo, a určitě to nebylo naposled, co jsme PD přidali do programu.

      A co letos ? Na letošním ročníku vystoupení pole dance nebylo. A proč ? Celkově jsme se shodli, že toho na diváky mohlo být trošku více, než jsme si mysleli. Příští rok ale aspoň jedno vystoupení v průběhu večera bude.

      Možná vás zajímá, jakou práci pro festival dělám..? Tak předně, jsem holka pro všechno :-D Nebo aspoň to tak někdy vypadá :-)  Mou hlavní náplní je veškerá agenda ohledně technických záležitostí. V přípravách na festival zajišťuji takovéty věci jako je prodejní sortiment, plakátovací kampaně, předprodeje lístků na akci, roznášení letáčků, personální záležitosti (pracovníci, kteří nám pomáhají například s identifikací návštěvníků, prodej sortimentu Keltské noci, hlídání areálu, udržování čistoty v areálu atp.). Ještě před festivalem dělám inventury sortimentu, označuji lístky k prodeji (to dělám po večerech u filmu :-D ), chystám vše pro zasílání (například lístky pro partnery, tiskoviny atd..). Těsně před vypuknutím všeho připravuji "stanoviště" pro všechny nutné pozice, takže mám v režii rozmistění personálu a celkové jejich vybavení. Ve dnech festivalu mám také jiné povinnosti a téměř mi nezbývá čas na "užívání si" festivalové atmosféry. Vzpomínám si, že jako návštěvník jsem byla naprosto spokojená, užívala jsem si celý festival, účastnila jsem se workshopů, ale teď jako jeden z organizátorů to mám opravdu nabouchané a nemám čas si projít ani stánky a nebo se najíst.
No a po festivalu mě čekají úklidy, inventury, papírování a další věci, na které si teď nemůžu vzpomenout.

      Z veškerého mého momentálního času věnuji tak 70% přípravám festivalu. Tedy není to tak každý den, ale většinou ano. Něco věnuji stále pole dance, i když nemám tolik času na protahování nebo na samotný trénink, čas si aspoň chvilku najdu.. Kdykoli jdu okolo svojí tyčky, vždycky na ni hupsnu aspoň pro pár přítahů :)

      No.. hodina pokročila ještě o trošku a já už padám únavou. Nejen z práce, ale i z toho šíleného vedra :-D


No comments: