Sunday, 18 January 2015

Domácí trénink

      Znáte to. Pořídili jste si tyč a teď už jste se sami upsali, že budete trénovat i doma. Tak jak by měl takový domácí trénink vypadat ? Zkusím popsat své rutiny, které jsem praktikovala, ještě než jsem začala působit jako lektorka. Bohužel jako lektorka nemám tolik času na samostatné cvičení doma, tak to doma teď trošku "flákám".

      Domácí trénink by měl být podobný, jako na lekci jen s tím rozdílem, že doma jste pány svého času, a tak vám nic nebrání, aby jste cvičili déle než hodinu. Nicméně nic se nemá přehánět a musí se dbát na zdraví.
Já jsem si svůj domácí trénink vždy přizpůsobila tomu, co jsem měla v plánu dělat.


      Takže, pokud jsem chtěla dělat flexibilnější prvky, tak jsem si celkový čas rozdělila na:

1. intenzivní warm-up (rozběhání, rozhýbání celého těla --> krouživé pohyby hlavou, ruce, boky, nohy,
2. intenzivní protažení --> hlavně nohy - švihy, pak yógové pozice bojovníků, z toho pak snížení na lokty, protažení podkolenních vazů, různě střídavě, často používám hamaku na vzdušné protažení (opravdu dobrá pomůcka), záda - most, kobra, záklon atd, a ramena - přetahování pevné gumy nebo ručníku přes hlavu dopředu a dozadu, o tyč protažení nebo o zeď,
3. menší posilko - klasika na břicho, ruce, zadeček, stehna,
4. část na tyči - podle toho, co si naplánuji --> ze začátku klasika šplhy + něco, pak točky a pak to, co potřebuji nebo mám v plánu protrénovat,
5. protažení - zase nohy, záda a ramena,
6. cool-down- jen uklidnění, popřípadě krátká meditace.


      Pokud si chci vyloženě jen "zamakat" a udělat si jen takovou rutinu, abych "nevypadla" z navyklého stylu, pak upravuji výše uvedený systém:

1. intenzivní warm-up,
2. protažení,
3. intenzivní posilko,
4. část na tyči,
5. malé protažení,
6. cool down.

(Playlisty s hudboumám celkem ustálené a jsem na ně zvyklá, takže hudbu většinou při cvičení ani nevnímám.)

      A co používám jako inspiraci ? Psala jsem v tomto článku o různých databázích. Tak se podívejte, třeba se vám něco bude hodit. Jsou to většinou on-line databáze nebo mobilní APPky. Nicméně sama se inspiruji tutoriály od Cleo The Hurricane a nebo jejími DVD, která jsou určená čistě na flexibilitu a ABS a druhé DVD na Pole Dance.

      Jako doplnění znalostí a svých fyzických kvalit, docházím i do gymnastické tělocvičny, kde se snažím vstřebávat znalosti hlavně praktické k získání a trénování flexibility a celkových potřeb gymnastů. Mým hlavním zájmem jsou prostná, jelikož my nepotřebujeme nářadí jako jsou kruhy, bradla, hrazda, kladina atd...

      Toto všechno se v mém případě netýká jen tyče. Věnuji se i Aerial Hoop, takže dle nálady vyměním tyčku za kruh, nebo si místo tyče zacvičím v hamace a uvolním stres a napětí v kostech.


      Máte možnost trénovat s další osobou ? Kamarádkou, kamarádem, partnerkou, partnerem ? O to víc je to super !!
Alespoň 1x týdně cvičím i se svou kamarádkou. Cvičení je fajn, protože můžeme zkoušet společně různé věci nejen na tyči. Náš společný trénink není o moc jiný, než když cvičím sama. Nicméně mě zase obohacuje jiným směrem. Většinou takto strávíme i dvě-tři hodiny tréninku.

Naše zaběhlá rutinka je následovná:
1. intenzivní warm-up,
2. intenzivní protahování --> jedna na hamace, druhá na zemi a pak střídačka, většinou začínáme s protažením nohou,
3. chvíli na tyči - jen pár základních prvků, šplhů, otoček,
4. intenzivní protahování --> doprotažení nohou a protahování zad,
5. zase chvilku na tyči (pokud se nám ještě chce) :-D,
6. cool-down.


!!!   Hlavně doma trénujte tak, jak vám síly a znalosti dovolí. Nikdy, opravdu nikdy nezkoušejte nebezpečné prvky bez pořádné záchrany (žíněnky, matrace) a popřípadě osoby, která s vámi bude. Při protahovacích cvičeních dávejte pozor na správnost provedení, aby jste si případně ještě neublížili. !!!

   

      Máte i vy svou zaběhlou rutinu ? Nebo nějaký svůj "rozvrh" ? Podělte se se mnou a ostatními o své zkušenosti vlastního domácího tréninku :-)


                                      

                                                Foto od Víti Maliny, článek z focení zde

Thursday, 15 January 2015

Jak se připravit na PRVNÍ lekci pole dance/sport

      "První lekce... wow, konečně jdu na svou první lekci !!! Uííííííí :-D !!!" Skákali jste radostí, když jste se poprvé přihlásili na lekci pole dance ? Já třeba ano :-) Byla jsem natěšená jak malé dítě, protože to pro mě bylo naprosto nové. Ono asi v celku není moc co psát, ale přecijen. Někdo se pořád může bát, protože neví, co od toho očekávat.

      Tak předně.. Každé pole dancové studio na internetových stránkách uvádí, co si vzít na lekci, jak se cvičí a ve zkratce představí tento báječný sport. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo pole dance dělá, tak se ho na všechno zeptejte.

      Určitě není nutné, aby jste se stresovali. První lekce je sice to nejtěžší, ale vězte, že tady se rozhodnete, jestli chcete věnovat čas tomuto sportu, nebo jestli si vyberete něco jiného. To není zas tak těžké, že ?

      Do své tašky si na první hodinu sbalte hlavně pití, malý ručníček (nebo dva, záleží, jestli ve studiu nabízí ručníčky na utírání tyčí), uplé kraťásky, sportovní podprsenku (nebo tílko) a fusakle, aby vám při rozcvičce nebyla zima.

      Každé studio má svůj režim, který je dodržován. Některá studia mají rok rozdělený na určitá období, kdy otevírají nové kurzy pro začátečníky. V takových případech je lepší nahlásit se hned od začátku, ať pak nepříjdete do rozjetého kolektivu. To se pak hodně špatně dohání a nemusíte mít z toho pak dobrý pocit. Pak jsou studia, kdy je level otevřený, a kdykoli můžete nastoupit a cvičit. 

      Pokud už teď víte, že se třeba hodně potíte, nevěšte hlavu a hlavně nepořizujte bezhlavě různé pomůcky proti klouzání. Zeptejte se ve vašem studiu lektorky, a ta vám ráda poradí, jaký typ gripu použít a můžete si vyzkoušet různé typy, popřípadě ve studiu zakoupit.
Méně než cca 24 hodin před lekcí se nemažte žánými mastmi, oleji, nedávejte si olejové koupele a podobně, abyste na tyči dobře drželi. Držíme pomocí holé kůže, a mastná kůže by nám dost znepříjemňovala trénink. A pro bezpečnost jak vaší, tak i tyče, sundávejte z rukou prstýnka, hodinky, nenoste oblečení s hroty a kovovými aplikacemi. Předejdete tak poškození tyče a také případným zranění vás samotných.

      Pokud se moc stydíte, že byste museli ukazovat "příliš" holé kůže, vemte si místo sportovní podprsenky tílko, chlapi místo "nahoře bez", tričko nebo tílko.
Rozhodně se nemusíte stydět, protože lekce jsou určený předně pro ženy, pokud jsou speciální hodiny i pro muže, tak jsou to mixované hodiny většinou pod názvem "UNISEX", kdy jsou na lekci společně muži i ženy.
      Takže se nestyďte, nebojte se a přihlašte se do svého nejbližšího studia a začněte perfektně formovat postavu pomocí vlastní váhy ! :-)




Sunday, 11 January 2015

Kde najít návody na triky ?

      Oujé.. "Ach jo... jak se ten trik jmenuje ?" nebo: "Jak jsme tamten prvek vlastně dneska dělali na lekci ?" Také si občas nemůžete vzpomenout ? Tak z takového důvodu jsem se rozhodla pro krátký příspěvek na toto téma.
Ne internetu nejdete stráááášně moc materiálu ke cvičení, k prvkům, návody atd..

      Mým nejoblíbenějším zdrojem je Pole Dance Community. Když si kliknete na "Syllabus" tak se vám otevře interaktivní video okno, kde si můžete prohlédnout strášně moc prvků i několikrát za sebou. Shlédnutí tohoto serveru je zdarma :)



      Druhým mnou používaným zdrojem je Pole Dance Dictionary. Opět zde naleznete video návody na triky :-) Také zde najdete Dictionary pro Hoop, akrobacii a WO (work out) :-)



      Třetím, pořád zdarma, dobrým zdrojem je přihlášení k odběru na youtube Tantra Fitness, kde různé prvky vysvětlují různé známé Pole osobnosti. Například prvek "Janeiro" vysvětluje a ukazuje Marion Crampe :-)

      Na stránkách pole dancerky Cleo The Hurricane naleznete také spousty tutoriálních videí s prvky. Občas i nějaké na zasmání :-)



      A ještě jedny webovky zdarma, stačí se jen zaregistrovat :-) Studio Veena Různé prvky a kombíčka rozdělená podle pokročilostí.

      Na těchto webovkách můžete najít opět prvky s názvy a návodem. Je to On-Line Pole Studio.

      Dalším, ale už placeným portálem na "výuku" pole dance je Pole and Aerial, kde si můžete zakoupit shlédnutí tutorialů dalších světových pole dancerů (například Anastasii Skukhtorové, Jenyne Butterfly, Marlo Fisken apod.)



      Pak existuje Pole Move Box, což je box se velkým množstvím prvků na kartičkách, kde je i vysvětlení jak se prvek dělá. Pole Move Box si můžete zakoupit zde za cenu 225€ (cca 6300,- Kč) + poštovné 20. Určitě je to super pomůcka i na seskládání třeba různých kombinací... ale přecijen je to cenově hůře dostupné.





A tady je to názorně vysvětlené :-D


      Zakoupit na www.poledancers.cz můžete také knihy POLEMOVES pro začátečníky a mírně pokročilé. V knihách rozhodně najdete inspiraci :)

  


      Kate Czepulkowski známá jako Bendy Kate vytvořila suprovou publikaci na protahování. K zakoupení na jejích stránkách zde.



      Na internetu najdete mnoho dalších videí. Ale první dva odkazy jsou spíše takové malé databáze prvků a tutoriály, jak na ně :-)

      V ČR vznikla krásná kniha návodů pod názvem POLE MOVES. Již jsou k mání dvě vydání (začátečníci a mírně pokročilí, a již brzy se můžeme těšit na pokročilé). Knihy lze zakoupit na internetu (na www.tanecnityce.cz) nebo v některých pole dancových studiích.

      A nemůžeme zapomenout ani na mobilní APPky :-) nevím, jak je to pro jiné operační systémy, ale na jablko (APPLE) je super APPka Pocket Pole, která je v základní verzi zdarma. Pokud by vás zaujala tato aplikace, je možné tuto aplikaci zaplatit a získat tak plnou verzi. Tuto APPku používám ze všech asi nejčastěji. Dalšími APPkami, která je celkem použitelná je Diva Fit Pole Motion. Jednou z těch nej APPek je i The Key To Training od Australské pole dancerky Kristy Sellars. Některé aplikace můžete zdarma stáhnout a můžete se podívat na některá videa. Nicméně aby jste se podívali na vše, tak musíte zakoupit placenou verzci a udělat upgrade.

Friday, 9 January 2015

Mé POLE vzory

      Chtěla bych se s vámi podělit o své vzory právě v Pole Dance sféře. Jména mi padají tak různě. Nemohu, a ani nechci srovnávat a číslovat pořadí, na kterém místě pro mě kdo je. Všichni jsou báječní a jedineční. Každý z nich má svůj styl a rozhodně nám vždy mají co předat.

      Jako první mě napadá Mistryně světa v Pole Sport 2014 Oona Kivelä. Určitě si najděte na youtube její videa. Na pole scéně působí již minimálně 5 let a drží se v TOP třídě. Na youtube najdete i její brutální tréninková videa. Oona vede v Helsinkách gymnastickou tělocvičnu Gymi, kde učí nejen pole dance, ale i gymnastiku a hodně pracuje s dětmi.
V září 2014 dokonce vyhrála mezinárodní soutěž ve work outu konaném v Holandsku.

 


      Dalším mým vzorem je Britka s Polským původem, Bendy Kate. Bendy není jen skvělá pole dancerka, ale také se věnuje různým typům akrobacie, takže u ní není výjimkou Aerial silks a Aerial Hoop. Bendy se také mimojiné věnuje celkem aktivně různým typům stojek nejen na zemi a tyči, ale i za pomocí stojkových podpěr. Bendy má neuvěřitelnou flexibilitu. Její videa vás také dostanou. Finalistkou s umístěním na druhém místě v Mistrovství světla v Pole Sport 2013.

 

 



      Jako další mě napadá Anastasia Skukhtorova. Ruská pole dancerka. Anastasia je velkým vzorem pro mnoho pole dancerek jak začínajících, tak i instruktorek. Anastasia je celosvětově uznávanou profesionálkou a po celém světě jezdí vyučovat a konat workshopy. Její vystoupení jsou zážitkem.
Anastasia je velmi flexibilní, ovšem její začátky také nebyly úplně jednoduché. Pole dance začala v prosinci 2008. Její pokroky jsem ukazovala v tomto článku.

                                   



      Další super ruskou pole dancerkou je Polina Volchek známá jako "Pink Puma". Polina se věnuje také aerial silks a na Světovém šampionátu v Pole Sport 2014 se umístila na sedmém místě.

 


      Rusko ještě neopustíme. Protože tu máme ještě dvě pole dancerky, které musím také zmínit. Kromě pole dance se obě věnují Exotic pole dance. Jsou to Olga Koda a Eva Suslova známá jako Eva "Bembo".

             Olga:
 
              Eva Bembo:
 

                          

      Přesuneme se o kousek níž a to na Ukrajinu. Anastasia Sokolova šokovala v talentové soutěži Ukrajina má talent. Na youtube najdete určitě video. 


      Teď zabrousím úplně mimo Evropu. Natasha Wang pochází z Los Angeles. Její videa rozhodně stojí za shlédnutí :-)

       Austrálie má také své super pole stars. Mezi ně patří skvělá Cleo The Hurricane. Její video tutoriály pomáhají mnoha pole dancerkám jak ve zlepšování flexibility, tak i při zkoušení různých triků. Druhou velmi dobrou Australankou je Stacey Minx. Stacey se podílela na vytváření videí s Cleo jak na flexi, tak i na pole. Rozhodně nesmím zapomenout na báječnou Kristy Sellars.

                        Cleo:                                        Stacey:                   Kristy:
                          

      Za zmínku rozhodně stojí i Heidy Coker, Yvone Smink, Alessandra Marchetti, Michelle Stanek, Phoenix Kazree, Liza Szabo, Michelle Shimmy, Marion Crampe, Marlo Fisken, Jenyne Butterfly, Amy Hazel, Samantha Star, Charlee Wagner a spousty dalších :-)

      V mužském zastoupení rozhodně musím zmínit ruského zástupce pole sport Evgeny Greshilov a ukrajinec Alex Shchukin. Samozřejmě chlapů máme více, ale tito dva jsou tip ťop nej :)


                                                Evgeny:
                        


        Alex:




      Na České scéně jsou také super pole dancerky. Například Růženka Kunstýřová (v roce 2014 se umístila na světovém šampionátu v Pole Sport na pátém místě a v roce 2015 byla absolutní vítězkou nejen české soutěže, ale i té světové :) spolu s Veronikou Řehořovou v katogorii dvojic vyhrály taktéž první místo), Anastasia "Stacey"Akentyeva, Anna Nikulina, Jana Kozlová, Michaela "Defi" Koudelková, Blanka Šťastníková, Yayu Lopatio, Lucka "Loo" Šimková, Romana Zahálková a další.

Thursday, 8 January 2015

Co na sebe na Pole Dance/Sport lekci ?

      Pořád vás trápí otázka, co na lekci na sebe ? Tak níže vám dám pár odkazů na několik prodejců oblečení určených také na pole dance.
Takže nejprve je důležité říct, že na tyči držíme pomocí holé kůže. Takže s dlouhýma legínama a tričkem s rukávky to moc nepůjde (vlastně vůbec :-) ). Proto vybíráme oblečení ve složení krátké kraťásky, sportovní podprda a případně tílko. Oblečení lze nakoupit v každém obchodě se sportovním oblečením jako je Hervis, Sportisimo, A3 Sport atd.. Samozřejmě jsou to klasické značky jako Reebok, Adidas, Puma, Nike... Určitě se nebojte zakoupit i hadříky, které nenajdete pod titulkem "Pole dance", ani to vám nezaručí 100% kvalitu. Hlavně vybírejte dle funkčnosti a podle toho, jak se v oblečení cítíte. Jestli vám široká ramínka nesednou a sednou vám úzká, kupte si podprdu s úzkým ramíkem. Pokud si myslíte, že úzká nebudou držet, vyzkoušejte široká. Je to na vás. Hlavně se musíte ve svém oblečení cítit komfortně.

No a takhle to prostě je. Přijdete v legínách a v triku, pak zjistíte, že potřebujete víc holé kůže, tak se odvážíte aspoň ukázat nohy a pak skončíte tak, že zůstanete jenom v podprdě a spoďárách :-) (ale tak malinké spoďárky to být nemusí :-) )


A teď něco ke značkám.
      Mě osobně se velmi osvědčila značka Casall ze Švédska. Obávám se, že v ČR nelze sehnat, nicméně zde je odkaz na jejich sportovní oblečení (podprdy). Já jsem si oblíbila podprsenku s názvem Casall Glorious Sports Bra. Je to podprsenka se špagátovými ramínky a tenkými (cca 0,5mm) poduškami přes prsa. Dělají super dekolt, nic není vidět když je vám zima a parádně drží. Vyrábí se v několika barevných provedeních (tmavě růžová, světle růžová, meruňková, šedá a černá). Dobře se mi osvědčily tyto podprsenky na shoulder mount.

                 

Tyto podprsenky stojí 349 DKK (cca 1300,- Kč) Ovšem materiál je velmi pevný a skutečně velmi kvalitní provedení. S těmito podprsenkami jsem velmi spokojená.

Od značky Casall vlastním i sportovní kalhotky, které již bohužel nejsou v prodeji.

Co se tílek týče, oblíbila jsem si tyto typy tílek také od značky Casall:
 

 



Takže toť má oblíbená značka :-) Dávám sem tuto značku hlavně pro inspiraci, abych nepsala jen o těch nám známých značkách :-)

      Dánská značka ONLY PLAY, sportovní odnož značky ONLY, nabízí velkou škálu sportovního fitness oblečení včetně designových a dobře padnoucích sportovních podprsenek, tílek, šortek a legín. V nabídce této značky by si i pole dancerka vybrala, a protože se k tomuto sportu hrdě hlásím, já si vybrala :)

      PureLime, taktéž Dánská značka sportovního oblečení, nabízí příjemné fitness oblečení, kde nabídka pro pole dancerky ve formě kraťásků a podprsenek malá taktéž není. Z vlastních zkušeností mohu doporučit :)

      A jdeme na další. Česká výroba, poměrně finančně náročné oblečení značky Dragonfly.
Dragonfly vyrábí oblečení vhodné jak na pole dance, tak na yogu a další podobné sporty.

Od této značky se mi velmi líbí oblečení v barvách nude a krémová bílá :-) Samozřejmě si můžete vybrat z mnoha typů a barev, které se vám budou líbit. Mě se nejvíce líbí podprsenka Xenia a hot pants. Můžete při hromadné objednávce využít i slevu 20%, kterou je možné uplatnit v případě, že objednáváte 30 a více kousků.

  






      Další českou firmou, kterou můžete na našem trhu najít, je značka Siluet. Jejich oblečení je vyráběné taktéž z kvalitních materiálů. Vceklu se mi zamlouvá jejich puntíkatá kolekce. Tato značka patří také mezi finančně náročné.






      Dalším českým výrobcem je Mania Fitness Wear. Opět si můžete vybrat z mnoha typů podprsenek a kraťásků.
Mania také vydává známý časopis Pole Mania :-) Níže dva typy setů. Mania také vyrábí super spoďárky, které mají zvýšený pas (taktéž to můžete ohrnout a mít tak bokovky). Takové kalhotky jsou super pro holky, které mají strach z prochladnutí, nebo jsou dobré pro efekt "prodloužených nohou" :-)
Od Manie vlastním jejich super Allegra top a vysoké kraťásky Invert shorts. S obojím jsem naprosto spokojená a určitě to nejsou poslední kousky, které jsem si pořídila.



      U nás se trošku roztrhl pytel s různými výrobci, a tady máme dalšího českého výrobce. Oblečky najdete pod názvem JEE !!! Tato značka je hojně podporována pole-dancovým studiem Circus! Dance Studio. Oblečení je za příznivé ceny a příjemné na nošení. V kolekcích najdete i spousty krajky a jiné kombinace hladké látky s krajkou.



      Vypadá to, že na českém trhu vládne spousta značek a firem :-) Dalším prodejcem je Shop Poledance. Opět si můžete vybrat ze široké nabídky :-)
Český trh neopustíme a ještě přidám odkazy na FB stránky Dressfit a dvou švadlen, které šijí také pole oblečky ZuzuDoll Wear a Švadlena Zelenková.

      Českou scénu ještě neopouštíme. Značka Danhel Wear nabízí kousky ze své dílny také na pole dance a yógu. Danhel Wear nabízí klasické kraťásky, tílka, podprsenky, legíny, ale také dresy. Vykrojení na bocích sice není výrazné, ale na běžný trénink dostačující.

      Na míru šité pole oblečky od značky BEAST :) stačí napsat, objednat a těšit se na nový obleček :)


      Na e-shopu Taneční tyče si můžete zakoupit oblečky od známé zahraniční značky Bad Kitty.

 


      Zahraniční značka DincWear nabízí stylové kousky na civčení. Nabídka se opírá o více různých stylů, ale i na pole dance vyberete.

      Další zahraniční zmínka patří řecké značnce RAD Polewear. Nabídka je celkem slušná. Zajímavé jsou také dresy, které nabízejí. V ČR naleznete nějaké kousky na www.svetpoledance.cz.
V Řecku ještě zůstaneme a zmíním značku Backbone polewear, která nabízí různé typy oblečků. V Řecku najdete ještě jednu značku, a to Paradise Chick, která mimo klasické pole oblečky nabízí také krásné legíny, mezi nimiž najdete také speciální legíny s protiskluzovým povrchem :) Osobní zkušenosti --> k nezaplacení ! Drží hezky na tyči a když je mi zima, můžu s holkama blbnout o sto šest a držím. Zatím testuji a jsem spokojená :)

Legíny Paradise Chick

      Musíme zmínit také kolekci Marlo Fisken známou pod názvem Flow Movement.
      Za zmínku určitě stojí i značka NaoPolewear z Francie. Pod jejich značkou naleznete pěkné kousky oblečení na pole dance.


      Ještě tu šoupnu jeden odkaz na ukrajinskou pole hadříkovou značku Pole Candy. Hadříky se dělí na Basic, Pro a Exotic. Vybrat můžete z mnoha druhů a barevných kombinací.

      Ukrajinská PoleDancerka, skvělá Polina Syniachenko má vlastní značku pole dancového oblečení pod názvem Syniachenko Brand v pastelových barvičkách :) Stačí omrknout její internetové stránky a vybrat si z nabídky pěkných kousků.

      Babalú fashion nabízí taktéž pěkné fitness kousky k použití na pole dance. Pokud se vám líbí, najdete jak na jejich stránkách, tak i na e-bay širokou nabídku topů, sportovních podprsenek, legín, kalhotek atp..

      Značka ONZIE nabízí krásné kousky na yógu, ale vybrat můžete také na pole dance.

      Brazílie je sice hodně daleko, ale pro inspiraci dávám značku LopUp! Hadříky vypadají opravdu dobře :)

      Z Itálie můžete objednat značku Ugo Dance. Značka nabízí několik oblečků vhodných i na pole dance.

       Slovinsko nenabízí jen tyče značky Lupit Pole, ale také krásné oblečky na pole dance od návrhářky Mila Krasna. Její oblečky jsou zajímavé, slušivé a určitě si vyberete :)

      Polsko máme za rohem, a zde se nám rodí také značky, které nabízejí hezké oblečky na pole dance. Například Pole Dance Costumes nabízejí slušivé barevné oblečky. Dále Pole Addict - Workout Wear a tato značka se barev také nebojí :)
Další polská značka MUUV nabízí zajímavé kousky ze své dílničky. Můj naprostý favorit z Polska je Bandurska Design. Bandurska dává dohromady eleganci, sport i bandage styl.


   
Bandruska Design


      Ještě musím zmínit sportovní oblečení dvou světově uznávaných značek.  Jsou to značky FREYA  (jejich sportovní kolekce FREYA ACTIVE) a PANACHE (jejich sportovní kolekce PANACHE SPORT). Podprsenky těchto značek jsou finančně náročné, ovšem když už dáte za podprsenku třeba 1100,-, tak proč nezainvestovat 1300,- za opravdu velmi kvalitní podprdu. Obě značky se mohou pyšnit tituly za nejlepší sportovní podprsenky.
Podprsenky Freya Active jsou dražší než Panache Sport. Tyto značky jsou naprosto perfektní volbou pro ženy, které jsou mnohem více obdařeny. Podprsenky jsou navrženy tak, aby skvěle držely kolem obvodu, košíčky jsou pevné, aby zpevnily poprsí, a poprsí tak nemělo velkou šanci "cestovat". Takovéto podprsenky se vyrábějí ve všech velikostech, nejen pro obdařené ženy.
A tak jsem se sama rozhodla, že podprdu vyzkouším. Zašla jsem do obchodu Caresse - spodní prádlo (navštívila jsem pobočku v Brně), díky příjemné slečně jsem zjistila konečně svou skutečnou velikost podprdy, a skvěle jsem si pokecala o sportovním oblečení a samozřejmě sportovních podprsenkách. Hlavně jsem samu sebe přesvědčovala, že když nejsem bůhvíjak obdařená, tak vlastně až takto pořádně držící podprsenku nepotřebuji. Po chvíli zkoušení jsem se do Panche Sport sportovní podprsenky opravdu zamilovala. Perfektně držela. I když obvodově jsem si chvíli připadala opravdu stažená, za nedlouho jsem ani nevěděla, že podprdu mám na sobě. Nejlepší hláška: "chvíli si poskákejte ať si vyzkoušíte, jak to drží" :-D Toto mi v životě nikdo v obchodě neřekl, když jsem si kupovala sportovní podprdu.. (i když pravdou je, že jsem si třeba v casallce poskákala i zaběhala :-D ale nevím, jak mě to tehdy napadlo).
Takže odteď mám miláčky dva. Panache Sport a Casall. Nemůžu ale zanevřít ani na Maniu nebo podprdy z Lindexu :)
Jinak k podprsenkám Panache Sport i Freya Active lze zakoupit i sportovní kalhotky nebo sportovní šortky. Obojí je na pole dance perfektní, protože kalhotky i šortky jsou dostatečně široké v rozkroku, nic neškrtí a materiály jsou velmi příjemné.
Obě tyto podprsenky mají speciální háček na ramínkách, díky kterým si ramínka zapnete do překřížení  a nebo zase rozepnete během chvilky.
Jsou i další značky, která dobře podrží bujná poprsí, a to například SHOCK ABSORBER.



obrázky Freya Active:



obrázky Panache Sport:
 


obrázky Shock Absorber:
 




      Může se vám zdát, že obecně ceny za oblečení na POLE DANCE jsou poměrně vysoké. On to zas takový sen není. Je třeba do ceny započítat kvalitní materiál, provedení, design, střih, vlastní ušití, režijní náklady atp. Toto vše se výrazně promítně do každého kusu oblečení. Je určitě jasné, že všechny typy oblečení, které jsou nabízeny, se nevyrábí ze stejných materiálů o stejné gramáži a od stejného výrobce.
Nicméně, vysoké ceny za POLE DANCE OBLEČENÍ jsou určitě také dány vysokou popularitou tohoto sportu. Některá studia si nechávají vyrábět vlastní kolekce nebo minimálně nechávají vlastním logem potiskávat jinde koupené hadříky. Nejčastěji jsou to trička, tílka, kraťásky s nohavičkou nebo vykrojené spoďáry.
Možná se mi to jen zdá (vlastní názor a nikomu jej nenutím :) ), že jakmile je někde vecpáno slovo pole dance, je vše o dost dražší, protože "je to přece na pole dance, a když je to na pole dance a já cvičím pole dance, tak si to koupím". To, že je někde napsané, že je to vhodné na pole dance nebo název obsahuje přímo slovní spojení "pole dance" nebo obchod to má v názvu, nemusí to znamenat velkou kvalitu oblečení. Opravdu není nutné nakupovat oblečení vyloženě "určené na pole dance". Když uvidíte cenově přijatelné oblečení i v běžném sportovním obchodě a při vyzkoušení se cítíte v oblečení dobře, neváhejte a kupte si :-) Osobně ráda chodím do švédkého obchodu Lindex, kde se v akci dají koupit pěkné sportovní podprsenky se slušnou slevou. Občas mají dobré akce i v řetězci Lidl a Tchibo.

      A co hlavně, je jedno, co máte na sobě při cvičení, ale je důležité, že cvičíte :-)


                                                Jedna moje fotka v podprdě z Lindexu :-)


Víte o dalším prodejci/výrobci kvalitního pole oblečení ? :-)